Uluslar Arası Taşımacılık

Uluslararası Nakliyat Nedir?

Ülkeler arasında karayolu, denizyolu, demiryolu ve/veya havayoluyla doğrudan ya da transit olarak yapılan her çeşit taşıma işine uluslararası nakliye (taşıma) denir. Uluslararası ekonomik ticari ilişkilerin artarak devam etmesi sonucu küresel bir ticaret ağının oluşması, bu ağda her ülkenin payını artırmak istemesi gibi nedenlerle ekonomik faaliyetlerde bulunan şirketler, kendi ürünlerini diğer ülkelere taşıyabileceği bir sistemin varlığına gerek duymuşlardır. Bu sistem ise uluslararası nakliyat hizmetlerinin artmasına ve gelişmesine neden olmuştur. BU alanda birçok firma hizmet sunarak, ekonomik faaliyetlerin gelişmesinde ve artmasında büyük rol üstlenmişlerdir.

Uluslararası Taşımacılık Çeşitleri

Ticari faaliyetlerde serbest ticaretin gelişmesiyle bir ülkede üretilen ürünlere hem ülke içinde hem de ülke dışına ihtiyaç fazlası ürünlerin satılması amacıyla uluslararası taşımacılık sektörüne ihtiyaç duyulmuştur. Taşımacılık hizmeti yapılırken çeşitli yollarla mallar, ürünler taşınmaktadır. Bu yollar;

  1. Karayolu Taşımacılığı
  2. Havayolu Taşımacılığı
  3. Denizyolu Taşımacılığı
  4. Demiryolu Taşımacılığı

Firmamız, deneyimli kadrosu ile uluslararası nakliyat hizmetinde güvenilir adres olmaya devam etmekte ve ilkesel olarak müşteri memnuniyetini esas tutarak hızlı, etkin ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

Uluslararası Karayolu Taşımacılığı

En çok kullanılan taşımacılık yöntemdir. Ürünlerin aktarmasız olarak, ilk yüklendiği yerden, hedef adrese kadar gerçekleştirildiği, hızlı ve ucuz bir taşımacılıktır. Uluslararası Nakliyat sektöründe en çok tercih edilen yöntemlerinden biridir. Gelişen sektöre bağlı olarak karayolu taşımacılığı teknik altyapısı da gelişmektedir. Firmamız, deneyimli personeli, kalite standartlarına uygun araç filosu ile müşterilerine garanti kapsamında, hızlı, ucuz, zamanında teslimat ilkesi ile güvenilir hizmet sunmaktadır.

Uluslararası Havayolu Taşımacılığı

En hızlı taşımacılık yöntemi olan havayolu taşımacılığı, yüksek maliyetli olması ve taşıma kapasitesinin sınırlı olması nedeniyle herkes tarafından istenildiği zaman kullanılamamaktadır.

Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı

Uluslararası Taşımacılıkta en ucuz yöntemdir. Ancak bu taşımacılık yöntemi her yerde bulunmamaktadır. Komple(FCL) ve parsiyel (LCL- güzergâhtaki birbirinden farklı müşterilerin yüklerinin beraber taşınması yöntemi) yüklerinin taşınmasında, müşterilerine farklı seçenekler sunan, parsiyel konteyner yüklemeleri için organizasyon yapan ve bütçenize en uygun fiyat teklifleri sunan, firmamızdan her türlü desteği alabilirsiniz.

Uluslararası Demiryolu Taşımacılığı

Yük taşıma kapasitesi sebebiyle uzun mesafeli taşımalarda tercih edilmektedir. Demiryoluyla çimento, maden cevheri, gübre, demir-çelik, tahıl ürünleri, ağır makine gibi çok çeşitli yükler taşınabilmektedir.

Uluslararası Nakliyat Kuralları

Müşteri ile nakliyat firması arasında taşıma sözleşmeleri yapılır. Taraflar arasında imzalanan taşıma sözleşmelerinin isimleri ve taşıma biçimleri, taşımacılık türlerine, araçlarına ve nakliyecilerine göre değişim göstermektedir. Taşıma sözleşmeleri, tüm taşıma türleri için kullanılan teslim şekilleri incoterms kuralları çerçevesinde taraflar arasında yapılan, ücret karşılığında nakliyecinin ürünleri bir yerden başka bir yere taşımayı üstlendiği sözleşmelerdir. Taşınacak mal ile ve yer ilgili bilgilerin yer aldığı taşıma sözleşmeleri (CIP, DAP, CPT, DDP FCA, EXW) imzalanır.

Firmamız, müşterilerine güvenilir hizmet sunmak amacıyla, karşılıklı olarak imzalanan sözleşme hükümlerine göre uluslararası nakliyat hizmeti sunmaktadır.

Uluslararası Nakliyat Firması Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

  • Firma, müşteriden gümrük işleri için gerekli olan ikametgâh belgesi, ürünlerin götürüleceği ülkedeki adres bilgileri gibi alarak resmi prosedürleri kendi uzman personeli ile takip eder.
  • Nakliyat Firmasının Uluslararası ve Yurtiçi Taşınma Eşyası Taşımacılığı yetki belgesinin olması gerekir.
  • Eşyaların, ürünlerin, paketlenmesi ve taşınması işlemlerinde profesyonellik aranmalıdır.
  • Firmanın tecrübeli olup olmadığı öğrenilmelidir.
  • Firmanın nakliye sigortası olup olmadığı sorgulanmalıdır.

Firmamız, uluslararası nakliyat işlerinde, müşterilerin aradığı tüm özelliklere ve resmi prosedürleri çok iyi bilen ve uygulayan bir firma olması nedeniyle rakipleri arasında farkındalık oluşturarak güvenilir, kaliteli hizmet vermektedir.

Uçak ve Ro Ro Gemileri İle İnternational Movers

Atlas lider Nakliyat İnternational movers çalışmaların da Kargo Uçakları ve Ro Ro gemileri ile evinizi daha güvenli, hızlı ve güvenli taşımaktadır. Kargo uçakları ile uluslararası nakliyat da çok uzak mesafeleri kısa zamanda taşıyoruz. İnternational movers anlaşmamız olan kargo uçakları kullanıyoruz. Uzak mesafeler de ağır tonajlı eşyalarınız Ro Ro gemileri ekonomik taşımacılığı yapıyoruz. Uzak mesafeler ekonomik ve güvenli olarak uluslararası geçerliliği olan sigorta firmamızın güvencesi altındadır. Sizlerde ev, ofis, fabrika eşyalarınızı güvenli bir şekilde taşımak istiyorsanız bize ulaşın.

İnternational MoversUluslararas taşımacılık

Korsan Nakliyecilere Dikkat
Korsan Nakliyecilere Dikkat

Yeni bir eve ya da ofise taşınırken hemen hemen herkes nakliye hizmeti alıyor. Dijital ortamdan ulaşılan korsan nakliyec...

Ataşehir Ofis Taşıma
Ataşehir Ofis Taşıma

Ataşehir Ofis Taşıma İstanbul Türkiye’nin hatta dünyanın en önemli ve en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. Bu çe...

Kadiköy Ofis Taşıma
Kadiköy Ofis Taşıma

Kadıköy Ofis Taşıma Taşımacılık hizmetleri sunulurken birçok detaya dikkat edilerek operasyonun tamamlanması son dere...


Kartal Evden Eve Nakliyat
Kartal Evden Eve Nakliyat

Kartal Evden Eve Nakliyat Yaşamak, neredeyse sınırsız olan ihtiyaçların giderilmeye çalışıldığı, zorlu bir eylemi...

Kadıköy Antalya Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Antalya Evden Eve Nakliyat

Atlas lider evden eve nakliyat ailesi gün geçtikçe büyümektedir, özellikle Kadıköy Antalya evden eve nakliyat da sektö...

Kadıköy Kalamış Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Kalamış Evden Eve Nakliyat

İstanbul’un elit semtlerinden olan Kalamış’a evden eve nakliyat hizmeti götürüyoruz. Deneyimli ve güler yüzlü mesai ar...